Jaki prezent kupić na Dzień Dziecka?

Wyjątkowy 1 czerwca zbliża się już wielkimi krokami, zatem już niedługo będzie trzeba podjąć decyzję, co kupić dziecku na prezent. Wśród wielu propozycji warto rozważyć książkę. W dobie wszechobecnych smartfonów dzieci nie mają zbyt wielu okazji, aby wyrobić sobie wyobraźnię i kreatywność. Badania wykazują, że książki doskonale działają na te sfery u dziecka. Książka to zatem świetny prezent dla dziecka.

Coś dla najmłodszych

Istnieje bardzo wiele książek z bajkami, jednak nie tak znowu wiele jest dostosowanych do wieku przedszkolaka. Maria Zagnińska i Agnieszka Antosiewicz stworzyły zbiór „Najciekawsze bajki przedszkolaka”. Bajki poruszają najważniejsze tematy w życiu. Mówią o wartościach, uczą odwagi i prawości. Bohaterowie szukają przyjaciół, przeżywają wszelakie kłopoty, uczą się jazdy na rowerze czy też uczą, że trzeba szanować zwierzęta. Bajki idealnie wprost nadają się na prezent dla dziecka, bowiem sprzyjają codziennemu czytaniu przed snem. Dziecko, z którym rodzic spędza czas, będzie spokojniejsze, szczęśliwe i bardziej zrelaksowane. Czyż nie tego chcemy? Bajki zawierają wiele ilustracji, które dopełniają historie oraz nie ma w nich przemocy, tak wszechobecnej w dzisiejszych bajkach telewizyjnych. To kolejna zaleta tej książki.

Polska kultura dla dzieci

Elementy polskiej kultury są niekiedy przemycane w bajkach czy legendach. Warto zainteresować się pozycją, która mówi o niej przez prawie 100 stron. „Nasze polskie rymowanki” to dobry pomysł, aby zainteresować dziecko kulturą swojego kraju. Znajdziemy tam rymowanki, piosenki czy wierszyki. Dorośli, czytając je razem z dzieckiem, będą łapali się na tym, że przecież je znają, tylko nie pamiętali nazwy. To niesamowite przeżycie i dla dziecka, i dla rodzica. W zbiorze znalazły się piosenki typu „Ojciec Wergiliusz” czy „Mam chusteczkę haftowaną”. Książka jest wstępem do długiej i wspaniałej zabawy z dziećmi. Ucząc się rymowanek z dzieckiem poćwiczymy jego pamięć i wzbudzimy wyobraźnię dziecka.

Słowo o dorastaniu

Nieco starsze dziewczynki z pewnością ucieszą się z książki „Maja dorasta” Monicy Peitx. Taki prezent dla dziecka może się sprawdzić, gdy nadchodzi powoli czas ważnych rozmów. Dziewięcioletnia bohaterka Maja zaczyna dorastać. Czytelniczka dowiaduje się co dzieje się w psychice Mai oraz jej koleżanek. Poznają swoje ciało i aspekty dorastania. Fachowe, a zarazem proste opisy wyjaśniają wszystkie niezrozumiałe problemy. Książka jest dobrym pomysłem, jeśli nie wiemy, jak przystępnie opowiedzieć córce o dorastaniu. Wówczas książka zrobi to za nas.

Prezent dla dziecka powinien być dopasowany do osobowości dziecka i jego zainteresowań. Warto brać je pod uwagę kupując książkę na Dzień Dziecka. Powyższe pozycje wskazują pewną drogę, edukują dziecko i jednocześnie bawią. To chyba najlepszy pomysł na naukę.