Reklama
  • Piątek, 4 lipca 2014 (14:05)

    Borys Szyc zagra w serialu "Lekarze"

Po maturze chciał zdawać na medycynę, jednak aktorstwo zwyciężyło. Teraz może zrealizować marzenie z przeszłości, a przynajmniej udawać chirurga na planie serialu „Lekarze”.

Reklama

Borys Szyc dołączył do obsady hitowego serialu TVN! Jako Przemek Karski będzie współpracował z Alicją (Magdalena Różczka), a także stanie się dla niej kimś więcej niż tylko kolegą z pracy. Wszystko wskazuje na to, że piąty sezon opowieści o toruńskim szpitalu zdominuje właśnie jego postać.

Numer jeden! Nie jest to nic wyjątkowego, że aktor gra pierwsze skrzypce na planie. Tak było od początku. Andrzej Łapicki, który był profesorem Szyca w Akademii Teatralnej w Warszawie, wspominał kiedyś, jak przygotowywał ze studentami scenę miłosną ze sztuki Fredry. Na roku nie brakowało przystojnych amantów, ale tylko jeden był w tej roli przekonujący.

– Niewysoki, wygląd mało dostojny, raczej nieinteligencki typ. Jak on zagrał wspaniale. Zachwycił mnie po prostu! – mówił Łapicki. Bo Szyc ma coś w sobie. No i lubi kobiety, a one to wyczuwają.

Czym skorupka… Wychował się bez ojca. Nawet nazwisko Michalak zmienił na Szyc, panieńskie nazwisko matki. To ona, z zawodu projektantka wnętrz, zaszczepiła w małym Borysie przekonanie, że świat należy do niego. Zaraziła go pasją do książek, historii, muzyki. Namówiła go też do udziału w olimpiadzie geograficznej, którą wygrał!

– 15 lat później znalazłem się w Australii, o której wiedziałem wszystko – wspomina aktor. To moje ADHD Dziś mówi, że jego mama powinna mieć dożywotnią rentę zdrowotną za trud wniesiony w jego wychowanie.

– Ciągle miałem jakieś wypadki. A to sobie palec obciąłem, drugi prawie mi amputowali, miałem operację – wymienia. Wszystko przez ADHD. – Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to, co mnie w d… kręci, tak się nazywa – żartuje.

– Taki motorek. Zresztą do dziś mi nie przeszło – dodaje. Przyznaje, że nie jest łatwym człowiekiem, ani w pracy, ani w życiu prywatnym. Co ryzykują kobiety, które wchodzą z nim w związek? – Zdrowie i spokój ducha – wymienia. Bo kiedy robi się nudno, potrafi wywołać awanturę. W pracy wcale nie jest lepiej.

– Czasem bywam bezwzględny – przyznaje. – Gdy ktoś zafałszuje rolę, słyszę to, jakby ktoś zwalniał płytę na adapterze – tłumaczy. Wtedy potrafi być bardzo niemiły. Podobno wybuchów jego gniewu boją się teraz koleżanki z planu „Lekarzy”.

Marzena Juraczko

Jego życie

1978 - Borys Szyc przychodzi na świat 4 września w Łodzi. Po odejściu ojca, Jerzego Michalaka, wychowaniem chłopca zajmuje się mama, Karina.

1987 - Pojawia się na planie komedii „Kingsajz” Juliusza Machulskiego jako jeden z krasnoludków w Szuflandii.

1997 - Rozpoczyna studia w warszawskiej Akademii Teatralnej oraz debiutuje przed kamerą w serialu „Klan”. Gra studenta Krystyny Lubicz (Agnieszka Kotulanka).

2003 - Pracuje na planie dramatu „Symetria” w reżyserii Konrada Niewolskiego. Po tym filmie zostaje uznany za jednego z najzdolniejszych aktorów swojego pokolenia.

2004 - Dostaje rolę Juliana w komedii „Vinci” oraz „Kruszona” w serialu „Oficer”. W tym samym roku na świat przychodzi jego córka Sonia.

2008 - W styczniu nagrywa z Justyną Steczkowską singiel „Choć wieje, pada, grzmi”. Rok później wydaje debiutancką płytę „Feelin’ Good”.

2009 - Gra Silnego w filmie „Wojna polsko-ruska”. Otrzymuje za nią nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz statuetkę Orła.

2013 - Do kin wchodzi film „Tajemnica Westerplatte”. Gra w nim Stefana Ludwika Grodeckiego.

2014 - Dołącza do obsady „Czasu honoru – Powstanie” oraz „Lekarzy”. Odcinki z jego udziałem zobaczymy jesienią. 30 maja wszedł na ekrany polskich kin film „Dżej Dżej”.

Teleświat

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.