Reklama
  • Środa, 7 stycznia 2015 (15:05)

    Co w ostatnim odcinku serialu "Lekarze"?

Reklama

W chwili, gdy gwiazdy i ekipa serialu czekali na potwierdzenie ostatecznej daty rozpoczęcia zdjęć do szóstej serii, nieoczekiwanie zapadła decyzja o zamknięciu produkcji. Jakie względy o tym zadecydowały?

Na pewno wyniki oglądalności mało satysfakcjonujące w odniesieniu do kosztów ponoszonych na tworzenie serialu i zysków z reklam. Władze stacji doszły do wniosku, na podstawie spadających wyników oglądalności (niespełna 2 mln widzów przy udziale w rynku wynoszącym zaledwie 11,83 proc.), że twórcy mają niewystarczające pomysły, by ten trend odwrócić.

Na pewno w podjęciu decyzji pomogły im także poważne kłopoty z obsadą. Przypomnijmy, że z serialu na własną prośbę wycofał się Paweł Małaszyński, odtwórca roli Maksa Kellera, a za Magdalenę Różczkę (Alicja) zdecydował los – w czasie pracy nad serialem aktorka zaszła w ciążę, czym skomplikowała plany scenarzystów, a w konsekwencji całej produkcji. Wiosną TVN zastąpi „Lekarzy” nowym serialem.

Ślub w finale

Tymczasem widzowie z wypiekami na twarzy czekają na finał piątego sezonu. Jako pierwsi zdradzamy, że Elżbieta i Krzysztof staną na ślubnym kobiercu. Na uroczystości nie zabraknie również Alicji i Andrzeja, którzy przyjadą ze Szwajcarii. Bosakowa dostanie też propozycję objęcia teki ministra zdrowia.

Dyrektorem szpitala zostanie Leon, po tym, jak do prokuratury wpłynie pozew przeciwko docentowi Karkoszce i wiceprezydentowi Łąckiemu. Przyczyni się do tego Michał, który nie będzie mógł pogodzić się z tym, że jego ojciec jest kanalią i partaczem.

Pocieszy go Paulina, która oznajmi, że z nim zamieszka. Z kolei Basia dostanie półroczne stypendium w USA, a prof. Pekold odejdzie na emeryturę. Niestety, nie będzie szczęśliwego zakończenia dla Izy i Piotra. Surogatka zniknie bez śladu z ich dzieckiem. Natomiast Anna ostatecznie wystawi Przemka do wiatru.

Świat Seriali
Więcej na temat:Lekarze | lekarze | alicja | Krzysztof | Basia | TVN SA | USA

Zobacz również

  • Pierwsze spotkanie Alicja poznaje Maksa podczas pierwszej wizyty w Copernicusie. Wtedy Szymańska była narzeczoną Krzysztofa i ledwie zwróciła uwagę na chirurga. Zaś Keller wpadł po... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.