Reklama
  • Środa, 9 kwietnia 2014 (15:00)

    Lekarze: Genialny chirurg w Copernicusie

Do Torunia zawita wielki świat. Profesor Gozo Egouchi, specjalista z Japonii, przeprowadzi pokazową operację.

Szpital w Toruniu nie bez powodu jest uznawany za supernowoczesną placówkę. W najbliższym odcinku odbędzie się w Copernicusie pokazowa operacja laparoskopowego pobierania wątroby. Z tej okazji do miasta słynącego z pierników przyjadą światowej sławy chirurdzy, na czele z profesorem Gozo Egouchi, który przeprowadzi operację.

Serial na czasie

Reklama

– Laparoskopia to nowoczesna gałąź medycyny małoinwazyjnej, która zdobywa coraz większe uznanie na świecie – mówi Dorota Chamczyk, producentka „Lekarzy”. – W związku z tym bardzo zależało nam na pokazaniu w naszym serialu operacji wykonywanej tą metodą – dodaje. Nakręcenie sceny operacji wymagało wielu przygotowań.

Fantom, który zastępuje pacjenta, to dzieło charakteryzatorów, na stałe współpracujących z „Lekarzami”: Michała Kacprzyckiego, Beaty Gronek oraz Mariusza Borowca. Przez cały dzień na planie obecna była także konsultantka medyczna, Paulina Kołomańska.

Casting na chirurga

W roli japońskiego profesora zobaczymy Fujio Nakamuru, który, tak jak grany przez niego bohater, pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni. Żeby dostać tę rolę, wziął udział w castingu.

– Na co dzień pan Nakamura mieszka w Warszawie. Nie jest aktorem, ale instruktorem aikido. – zdradza Dorota Chamczyk. Nic więc dziwnego, że praca na planie serialu była dla niego nie lada wyzwaniem. Musiał nauczyć się obsługi… trokara, insuflatora i innych skomplikowanych narzędzi do laparoskopii.

Marzena Juraczko

Zobacz również

  • Wyobraźcie sobie Maksa, który wyznaje Alicji miłość po hiszpańsku! Wkrótce do tego dojdzie, stacja V-Me! TV kupiła bowiem prawa do „Lekarzy”. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.